BTC/USD 50960.34$ETH/USD 4344.45$DASH/USD 137.68$LTC/USD 159.62$XMR/USD 201.74$ZEC/USD 180.64$
BTC/USD 50960.34$ETH/USD 4344.45$DASH/USD 137.68$LTC/USD 159.62$XMR/USD 201.74$ZEC/USD 180.64$
baner_1.jpg
baner22.jpg
Atklāta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Atklāta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem

Atklāta pieteikšanās 5. kārtas mācībām pieaugušajiem 25.09.2020

Atklāta pieteikšanās piektajai mācību kārtai ES fondu pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide". 

Strādājošajiem vecumā no 25 gadiem ir iespēja izvēlēties no vairāk nekā 500 izglītības programmām. 

Īsteno – Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). 

Projekta mērķis – pilnveidot nodarbināto personu profesionālo kompetenci, lai novērstu darbaspēka kvalifikācijas neatbilstību darba tirgus pieprasījumam un veicinātu gan strādājošo konkurētspēju, gan darba produktivitātes pieaugumu. 


Kas var pieteikties? 

Mācībām var pieteikties:

  • strādājoši un pašnodarbināti iedzīvotāji vecumā no 25 gadiem līdz neierobežotam vecumam,
  • jaunie vecāki bērna kopšanas atvaļinājumā, saglabājot darba attiecības,  
  • strādājoši pensionāri. 


Tagad katrs strādājošais projekta laikā var mācīties divas reizes neatkarīgi no pieteikšanās kārtu skaita, taču vienlaicīgi mācīties var tikai vienā izglītības programmā. Mācību grupu komplektēšana un mācības sāksies 2020. gada novembrī.


Kā pieteikties?

Pieteikšanās mācībām: līdz 22. oktobrim — tiešsaistē mājaslapā www.macibaspieaugusajiem.lv, izmantojot latvija.lv autentifikāciju.

5. mācību kārtā mācības 11 tautsaimniecības nozarēs piedāvā 57 izglītības iestādes. 

Viss mācību saraksts un pieteikšanās notiek ŠEIT

 

Sākot ar piekto pieteikšanās kārtu ir mainījušies līdzfinansējuma nosacījumi un, apgūstot kādu no profesionālās tālākizglītības programmām, kuru noslēgumā var iegūt profesiju, iedzīvotājiem būs jāmaksā tikai 5% līdzmaksājums, jo 95% sedz ES fondi un valsts. Turklāt pēc programmas apgūšanas iedzīvotājs varēs saņemt arī ceļa izdevumu kompensāciju līdz 30 eiro mēnesī, kas iztērēti, dodoties uz prakses vietu un atpakaļ. Pārējo izglītības programmu veidos iedzīvotāju līdzfinansējuma apjoms paliek nemainīgi 10%, ES fondu un valsts – 90%. Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Maznodrošinātajiem un trūcīgajiem - mācības ir bez maksas, savukārt strādājošie ar invaliditāti var pretendēt uz asistenta vai surdotulka izmaksu kompensāciju mācību laikā.

Plašāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem, mācību un atbalsta iespējām, nepieciešamajiem digitālajiem rīkiem un programmatūru attālināto mācību kārtā, kā arī visu mācību saraksts ir publicēts projekta tīmekļa vietnē www.macibaspieaugusajiem.lv.

Avots: Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA)