BTC/USD 19095.29$ETH/USD 607.35$DASH/USD 116.3$LTC/USD 89.63$XMR/USD 137.04$ZEC/USD 86.24$
BTC/USD 19095.29$ETH/USD 607.35$DASH/USD 116.3$LTC/USD 89.63$XMR/USD 137.04$ZEC/USD 86.24$
baner_1.jpg
baner22.jpg
EDS: Ir papildināts strukturēto akcīzes dokumentu klāsts

EDS: Ir papildināts strukturēto akcīzes dokumentu klāsts

EDS: Ir papildināts strukturēto akcīzes dokumentu klāsts 11.11.2020

Elektroniskajā deklarēšanas sistēmā (EDS) ir ieviesti jauni strukturēti dokumenti:

“Izziņa naftas produktu izmantošanai divejādi vai citiem mērķiem (nevis par degvielu vai kurināmo” (BL) - dod tiesības iegādāties naftas produktus ar atbrīvojumu no nodokļa, izmantošanai divejādi vai citiem mērķiem (nevis par degvielu vai kurināmo);

“Izziņa naftas produktu izmantošanai divejādi vai citiem mērķiem (nevis par degvielu vai kurināmo” (BL) - dod tiesības iegādāties naftas produktus ar atbrīvojumu no nodokļa, izmantošanai divejādi vai citiem mērķiem (nevis par degvielu vai kurināmo). Piemēram, šķīdinātāju vai krāsu ražošanai.


“Atļauja denaturēta spirta iegādei” (DI) – dod tiesības iegādāties denaturētu spirtu;

“Atļauja iegādāties alkoholiskos dzērienus, kuriem piemēro akcīzes nodokļa atbrīvojumu” (A) - dod tiesības iegādāties alkoholiskos dzērienus, nepiemērojot akcīzes nodokli.


Tagad izziņu vai atļauju var iegūt, aizpildot elektronisko veidlapu. Turklāt, lai vienkāršotu nepieciešamo naftas produktu apjoma aprēķināšanu naftas produktu iegādei izmantošanai brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās, elektroniskajā dokumentā jau ir iestrādāta aprēķina formula, līdz ar to, ievadot datus, nepieciešamais naftas produktu daudzums tiek aprēķināts automātiski.

Savukārt, ja aizpildīsiet elektronisko dokumentu, kas ļauj saņemt atļauju alkoholisko dzērienu un denaturēta spirta iegādei – automātiski tiks aprēķināts absolūtā spirta saturs pieprasītajā produktā.


Papildu informācija: VID interneta vietnes sadaļā - “Speciālās atļaujas (licences) - izsniegšana un pārreģistrācija”.

Avots: vid.gov.lv

Jaunumi
GRAFA_V.png