BTC/USD 8219.05$ETH/USD 174.05$DASH/USD 69.25$LTC/USD 54.82$XMR/USD 56.94$ZEC/USD 36.69$
BTC/USD 8219.05$ETH/USD 174.05$DASH/USD 69.25$LTC/USD 54.82$XMR/USD 56.94$ZEC/USD 36.69$
baner_1.jpg
baner22.jpg
OECD rekomendē Latvijai mazināt ienākumu nevienlīdzību un celt produktivitāti

OECD rekomendē Latvijai mazināt ienākumu nevienlīdzību un celt produktivitāti

OECD rekomendē Latvijai mazināt ienākumu nevienlīdzību un celt produktivitāti 31.05.2019

Reizi divos gados Latvija saņem Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) izstrādātu Ekonomikas pārskatu par Latviju, kurā izvērtēta Latvijas ekonomiskā situācija, galveno reformu īstenošanas process, Latvijas tautsaimniecības izaicinājumi un sniegtas rekomendācijas ekonomikas tālākas izaugsmes sekmēšanai.

Šogad OECD uzsver, ka Latvijas ekonomikas izaugsme bijusi strauja. Taču, lai nodrošinātu izaugsmi, konkurētspēju un iedzīvotāju labklājības pieaugumu arī turpmāk, OECD rekomendē Latvijai lielāku uzmanību pievērst ienākumu nevienlīdzības mazināšanai un produktivitātes palielināšanai.

OECD eksperti secinājuši, ka Latvijas ekonomika aug strauji, ko veicina iekšzemes pieprasījums. Ienākumu pieaugums iedzīvotājiem veicina privāto patēriņu. Taču vienlaikus pamanāmāka kļūst arī pasaules ekonomikas apstākļu negatīvā ietekme un tuvākajos gados gan pasaulē, gan Latvijā izaugsme paredzama mērenāka.

Ekonomisko aktivitāšu pieaugums ietekmē arī darba tirgu - bezdarba līmenis samazinās, vakanču skaits pakāpeniski pieaug. Vienlaikus ekonomikas izaugsmi visi nesajūt vienādi. Pastāvošās reģionālās atšķirības ietekmē iedzīvotāju iespējas realizēt savu potenciālu un saņemt kvalitatīvus publiskos pakalpojumus.

https://www.em.gov.lv/lv/jaunumi/25020-oecd-rekomende-latvijai-mazinat-ienakumu-nevienlidzibu-un-celt-produktivitati

Photo
Jaunumi
GRAFA_V.png